Baba-Dziwo | Premiera w Teatrze Wolandejskim

Baba-Dziwo! Ale czym właściwie jest to „dziwo”? Czy to jakaś sztuczna inteligencja, mit narodowy, czy może po prostu sfrustrowana kobieta? Nic z tych rzeczy! Baba-Dziwo to genialny babski łeb, który chce uzdrowić wszystkie kobiety. Przebrana za domokrążcę, księdza czy listonosza może pojawić się w każdym domu i to w najmniej oczekiwanym momencie. Wszystko po to, by sprawdzić, czy jej poddani żyją w szczęściu, czy kobiety służą Ojczyźnie, pamiętając przy tym o tygodniowym limicie jaj, i czy zgodnie z nowym prawem nie uchylają się od dostarczania małych obywateli.

Wszak w świecie Baby-Dziwo dzieci są najważniejsze! Każda kobieta powyżej osiemnastego roku życia ma obowiązek dostarczyć państwu obywatela. Te niezamężne zaś stawić się muszą przed komisją poborową. W przypadku otrzymania kategorii „A” państwo ma im zapewnić odpowiedniego „repopulatora”. Po dziewięciu miesiącach następuje roczny okres przygotowawczy, a potem uroczyste przekazanie obywatela w ciepłe ramiona Ojczyzny, która przecież też jest kobietą.

Jak żyć w świecie Baby-Dziwo? Czy stawiać jej opór? Przecież została wybrana większością głosów. Czy można postawić granicę przed tym wścibskim babskiem? Kiedy należy skorzystać z nielegalnych środków, by obalić legalnie wybraną Babę?

Obsada:
Norman Gondor – Piotr Błędowski
Petronika Selen-Gondor – Katarzyna Kobylińska
Valida Vrana – Magdalena Dwurzyńska
Baronowa Lelika Skwaczek – Izabela Szymkuć
Ninika – Antonina Cydzik
Kołopuk Genor – Kacper Putynkowski
Agatika Kormor – Joanna Krupińska
Muk Kormor – Maciej Like
Komisarka 1 – Gabriela Wywrocka
Komisarka 2 – Magdalena Dudek
Głosy z off – Agata Maczkowska (spikerka) oraz Agnieszka Wrona (Marfa Nella)

Adaptacja i reżyseria – Jacek Stachowicz
Charakteryzacja – Dominika Godziemba-Trytek
Muzyka – Marcin Steczkowski
Producent – Aleksandra Szklarczyk

Spektakle w dniach:

26 maja 2017 | piątek | godzina 19:00
28 maja 2017 | niedziela | godzina 18:00

Bilety w przedsprzedaży do nabycia TUTAJ